Ēdienu piegāde Rīgā caur app Wolt un wolt.com!

Uztura plāns – kas tas ir un kāpēc tev to vajadzētu izmantot?

uztura plans

Gandrīz ikvienam no mums ir savi mērķi vai ambīcijas saistībā ar figūru un fitnesu. Tie var būt dažādi – zaudēt liekos kilogramus (vai pieņemties svarā), palielināt muskuļu masu vai vienkārši uzturēt sevi labā fiziskā formā. Uzturs ir tas, kas tavus fitnesa un ķermeņa mērķus padarīs iespējamus vai tieši otrādi – būs lielākais klupšanas akmens. Lai arī cik cītīgi strādāsi sporta zālē, nepareiz uzturs neļaus nokļūt pie rezultāta, ko vēlies. 

Tu jau droši vien zini, ka bieži vien šo mērķu sasniegšana var pamatīgi ievilkties vai tikt atlikta pilnībā. Kāpēc tā notiek? Jo netiek iegūti ātri rezultāti un zūd motivācija turpināt iesākto. Bet kāpēc netiek iegūti rezultāti? Jo tavs uzturs, nav piemērots taviem fitnesa un uztura mērķiem.

Ja runājam par fitnesa un ķermeņa mērķiem, nav tāds ideālais vai universiālais uzturs. Ir konkrētam mērķim atbilstošs uzturs, kas atšķirsies atkarībā no vēlamā rezultāta.

uztura plans

Uztura plāns ir rūpīgi sastādīta ēdienkarte, kurai ir jāveicina tavu mērķu sasniegšana. Uztura plānu sastāda pieredzējis uztura vai fitnesa speciālists, kurš ņem vērā ēdiena kopējo kaloritāti, kā arī makro vielu (ogļhidrātu, proteīna un tauku) daudzumu un proporciju.

Ēdiena kaloritāte uztura plānā spēlē ļoti nozīmīgu lomu, un tieši neadekvāta kaloriju uzņemšana ir tā, kas bieži vien noved fitnesa mērķu strupceļā un progress apstājas.

Ja tavs mērķis, piemēram, ir zaudēt svaru, tad pat ēdot veselīgu ēdienu (pilngraudus, dārzeņus, augļus, sēklas, riekstus), tu vari pārēsties, uzņemt par daudz kaloriju un liekie kilogrami paliks turpat, kur bijuši.

Vai arī, ja tavs mērķis ir iegūt muskuļotas ķermeņa aprises, tad ļoti lielu lomu spēlē trenniņi un kopējā uztura kaloritāte. Tev jāapēd vairāk kaloriju kā dienas laikā patērē, lai veicinātu ķermeņa svara palielināšanos uz muskuļu masas rēķina. Šajā gadījumā ir svarīgi arī uzņemt daudz olbaltumvielu.

uztura plans

Kvalitatīvu uztura plānu no nekvalitatīva atšķir tas, ka atbilstoši mērķim ir pielāgota kopējā kaloritāte un makro vielu proporcija.

Ja tu sekosi kvalitatīvi izstrādātam uztura plānam, tad vari sagaidīt, ka:

  • tu sasniegsi savus fitnesa un uztura mērķus daudz ātrāk un efektīvāk
  • tavs ķermenis saglabās labu veselību un uzņems visas nepieciešamās uzturvielas pat ambiciozu fitnesa pogrammu realizēšanas laikā
  • tu ietaupīsi laiku, jo ēdienreizes būs izplānotas tavā vietā
  • tu nemocīsies ar pārēšanās sekām

uztura plans

Tieši šo iemeslu dēļ ir vērts griezties pie profesionāla uzturspeciālista, kurš tev sastādīs savu uztura plānu.

Bet, ja tev nav iespējas apmeklēt uztura speciālistu, The Beginnings tev piedāvā vienkāršu, bet efektīvu risinājumu…

>> Taviem fitnesa mērķiem pielāgota ēdiena piegāde, kas izveidota, sadarbojoties ar uztura speciālistu – iegūsti savu ideālo ķermeņa figūru <<

uztura plans

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!