AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Treneres Lailas Vesates 5 ieteikumi, kā uzturēt sevi formā un justies labi ilgtermiņā

47582737_1082633741920462_8622296839438370735_n

Dzīve ir maratons, ne sprints, tāpēc svarīgi, lai sporta un uztura mērķi tiek realizēti ilgtermiņā un ilgtspējīgi. Sasniegti vēlamie centimetri vai kilogrami prieku nesniegs, ja organisms nejutīsies labi. Fiziskās aktivitātes un veselīgs dzīvesveids ir pamats organisma labsajūtai, veselībai un labam garastāvoklim. Vēlies uzzināt kādām aktivitātēm pievērst uzmanību un ko ieviest ikdienas rutīnā, kā arī kādi citi aspekti ir nozīmīgi labai pašsajūtai ilgtermiņā? Šajā rakstā The Beginnings vēstnese, veselības sporta speciāliste un MyFitness Gada Privātā Trenere 2018 Laila Vesate dalās ar 5 ieteikumiem, kā uzturēt sevi formā un justies labi ilgtermiņā.

Veselības sporta trenere Laila ir pārliecināta, ka veselīgs dzīvesveids var aizvietot daudzas zāles, tomēr nevienas zāles pasaulē nespēj aizvietot sportu un veselīgu dzīvesveidu.

Laila Vestate ir pārliecināta, ka veselīgs dzīvesveids var aizvietot daudzas zāles, tomēr nevienas zāles pasaulē nespēj aizvietot sportu un veselīgu dzīvesveidu.

1. Spēka treniņi visām muskuļu grupām vismaz 2 reizes nedēļā

Spēka treniņi visām muskuļu grupām vismaz 2 reizes nedēļāuzlabos stāju, samazinās osteoporozes risku, palīdzēs iegūt un uzturēt vēlamās ķermeņa aprises un paātrinās vielmaiņu pat miera stāvoklī! Svarīgi, lai spēka vingrinājumi ir pareizi piemeklēti (atbilstoši stājai, fiziskai sagatavotībai, veselības stāvoklim un mērķim) un izpildīti tehniski pareizi!

2. Mērenas intensitātes slodze vismaz 150 minūtes nedēļā

Mērenas intensitātes aeroba slodze vismaz 150 minūtes nedēļātrenēs sirdi un izturību, samazinās zema blīvuma holesterīna līmeni asinīs, uzlabos gremošanas orgānu darbību un veicinās tauku dedzināšanu. Svarīgi, lai slodze ir mērena, treniņa laikā nevajadzētu būt grūtībām paelpot un parunāt. Ja nav iespējas strādāt uz kardio trenažiera, pastaigas svaigā gaisā raitā solī būs laba alternatīva!

Svarīgi, lai spēka vingrinājumi un slodze ir pareizi piemeklēta atbilstoši stājai, fiziskai sagatavotībai, veselības stāvoklim un mērķiem!

3. Labs miegs un minimāls stresa līmenis

Samazināt stresa līmeni un noregulēt miega režīmu – 8 h katru nakti. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Ilgstošs stress un nepietiekams miegs (arī augstas intensitātes treniņi) paaugstina stresa hormonu līmeni, kas veicina liekā svara veidošanos un tauku uzkrāšanos (īpaši vēdera apvidū). Ja neļaujam ķermenim atjaunoties miega laikā, būs paaugstināts nogurums un vēlme kompensēt enerģijas trūkumu ar cukuru, kā arī nepietiekama atjaunošanās pēc treniņiem.

4. Pārbaudi dzelzs un citu mikroelementu līmeni asinīs

Seko ferritīna līmenim asinīs. Nereti dzelzs deficīts ir iemesls pastiprinātam nogurumam (kas paaugstina kāri pēc saldumiem), sliktam progresam treniņos (jo dzelzs regulē skābekļa pārnesi organismā un tauku šķelšanai nepieciešams skābeklis). Sievietes, veģetārieši un vegāni ir paaugstināta riska grupā, taču ikvienam pirms lietot dzelzs vai kādu citu uztura bagātinātāju, jāpārbauda asins analīžu rādītāji 1-2 reizes gadā. Vēlams pārbaudīt ne tikai dzelzs rezerves, bet arī citus mikroelementus, D vitamīnu, lipīdu profilu, insulīnu un glikozi, HOMA indeksu, pilnu asins ainu, aknu rādītājus u.c.

5. Našķējies pareizi!

Pirmkārt, ja jūti biežu vajadzību našķēties, iekļauj uzturā vairāk produktu uz zemu un vidēju GI (glikēmisko indeksu), kas sniegs ilgāku sāta sajūtu un vienmērīgu enerģijas līmeni.

Saldumus aizstāj ar augļiem un ogām, cepumus, kūkas, konfektes meklē The Beginnings, kur vienmēr atradīsi svaigus, gardus desertus, kuru pamatā ir rieksti un žāvēti augļi, nav pievienots cukurs un palmu eļļa. Veselīgus desertus, našķus un pirms/pēc treniņa uzkodas var iemācīties arī pagatavot pats, apmeklējot The Beginnings meistarklases.

Našķējies gardi, bet veselīgi!

Sirsnīgs paldies Lailai par dalīšanos ar padomiem un iedvesmošanu. Lai izdodas sasniegt visus mērķus!

Atceries, ka svarīgi ir ilgtermiņa rezultāti. Lai ilglaicīgi justos un izskatītos labi, iekļauj savā ikdienā gan spēka treniņus, gan mērenu slodzi, taču noteikti dari to apdomīgi, atrodot sev piemērotākos treniņus un vingrinājumus. Ļoti nozīmīgs ir labs miegs. Neļauj nesakārtotam miega režīmam un stresam stāties ceļā taviem fitnesa, labsajūtas un citiem mērķiem. Svarīgi arī pārbaudīt, vai visi nepieciešamie mikroelementi ir normas robežās. Kad sevi vēlies palutināt, atceries, ka našķēties vajag gardi, bet veselīgi!

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!