AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Modeļu uzturs – par stereotipiem un realitāti atklāj modele Lauma Meimere

modeļu uzturs

Bieži vien nākas dzirdēt par sabiedrībā valdošo uzskatu, ka modelēm jāievēro striktas diētas, atļauts ēst tikai konkrētus produktus un nākas ievērot konkrētu ēšanas režīmu. Turklāt, ierakstot meklētājā vārdu salikumu “modeļu uzturs”, piedāvāto rezultātu augšgalā atrodama informācija par to, kā ātri zaudēt līdz 5 kg, iegūt supermodeles augumu vai arī tiek piedāvāti ļoti aprobežoti diētu plāni.

Par to, kāds patiesībā ir modeļu uzturs un dzīvesstils, mums intervijā atklāj modele un The Beginnings vēstnese Lauma Meimere.

modeļu uzturs

Foto: Mārtiņš Cīrulis

Kādā vecumā sākāt modeļu karjeru? Un kā izlēmāt par šādu soli?

Pirmos soļus modeles karjerā spēru tikai tad, kad sāku studēt universitātē (~18 gados). Pirms tam dzīvoju Bauskā un iespēja braukāt uz Rīgu tobrīd nebija, lai gan interese bija jau iepriekš. Skatījos “America’s Next Top Model” un nemaz nevarēju iedomāties, ka būs tāda iespēja kādreiz iejusties modeles lomā. Izvēlējos iesaistīties šajā industrijā, jo kādreiz biju ļoti kautrīga un nedroša par savu izskatu, trūka pārliecības savām spējām.

Uzskatu, ka ir jācenšas izkāpt no savas komforta zonas, lai tiktu augstāk. 2016. gada vasarā nomainīju modeļu aģentūru un jau ziemā man izdevās piepildīt vienu no saviem sapņiem – doties ar modeles darbu uz ārzemēm. Tas man bija izaicinājums, kuru velējos izmēģināt. Pateicoties šiem 3 mēnešiem ārvalstīs, ieguvu ļoti daudz.

Vai pirms modeles karjeras uzsākšanas modeļu uzturs bija radījis ticību kādiem stereotipiem? Ja jā, tad kādiem?

Domāju, ka modeles ēd ļoti maz un viss ir daudz striktāk nekā patiesībā. Vienmēr atcerēšos, kā ieejot modeļu apartamentos ieraudzīju meitenes, kas ēda nutellu no burkas, kas mani ļoti pārsteidza. Modeles arī ir cilvēki, kas mēdz lietot našķus. Toties, lai izskatītos labi un veselīgi, jāuzņem pietiekami daudz uzturvielas. Tieši šī iemesla dēļ var teikt, ka modeļu uzturs ir sabalansēts – nedaudz no visa.

Vai esat veģetāriete vai vegāne? Vai ievērojat kādus citus ierobežojumus?

Īsta veģetāriete neesmu, jo uzturā lietoju zivis. Tā kā mani var nosaukt par pescoveģetārieti. [Smejas] Mana izvēle nosliecās par labu šādai ēdienkartei, kad vēlējos izmēģināt, kāds būtu tās rezultāts, kā arī man ne pārāk garšo gaļas produkti, tāpēc nebija nemaz tik grūti no tiem atteikties.

Visvairāk izaicinu sevi ar šokolādes samazināšanu ikdienā, kādu brīdi ēdu tikai melno šokolādi ar augstu kakao saturu, bet mans mērķis ir to aizvietot ar augļiem.

Cenšos izvēlēties veselīgākus našķus, aizvietoju neveselīgos čipsus ar dārzeņiem, kā arī The Beginnings ir savs veselīgo našķu piedāvājums. Mans favorīts ir mandeļu cepumi un biešu čipsi.

modeļu uzturs

 Vai modeļu aģentūra pieprasīja ievērot kādu diētu? Ja nē, vai bija kādas izmaiņas, ko veicāt savā uzturā?

Diētas man parasti asociējas ar īstermiņa apņemšanos, bet vairāk visa modeles karjera un dzīves stils ir saistīta ar sabalansētu un aktīvu dzīvesveidu ilgtermiņā. Aģentūra nepieprasīja ievērot diētu, bet ieteica daudz staigāt un dzert ūdeni, modele pati atbild par savu uzturu un paradumiem. Ja varu izvēlēties starp dzērienu, tad noteikti tā būtu svaigi spiesta sula vai ūdens.

modeļu uzturs

Kāda ir modeles ikdiena? Lūdzu, noraksturojiet vienu dienu savā dzīvē!

Ikdienā ir daudz jārūpējas par sevi, laicīgi jāiet gulēt un jāvelta pietiekami daudz laika miegam. Nav standarta darba dienas kā citiem no 9-17, bet katra diena ir citādāka.

Darbs ārzemēs nozīmē, ka katras dienas vakarā tiek iedoti laiki nākamās dienas kastingiem, kad arī jāizplāno, kā uz tiem nokļūt, vai arī jādodas uz darbiem, kas piešķirti. Darbi ir ļoti dažādi, piemēram, var būt skates, bildēšanās žurnāliem, drēbju kolekcijām vai vienkārši jābūt modelim, pēc kura šuj drēbes. Galvenais ir noķert to labo feelingu, ka patīk tas, ko dari, jo, kā jau visiem, tad darbs izdodas viegli, ar mīlestību un prieku. Latvijā šī industrija nav tik attīstīta, jo tai nav tik plašs tirgus kā citur, lai gan Latvijā arī notiek kastingi, kā arī viss pārējais, tikai retāk.

Ko izvēlaties ēst, kad nav plašas pamatēdiena iespējas?

Dažādus augļus, piemēram, banānus un ābolus, ko viegli paņemt līdzi, bet parasti cenšos kārtīgi paēst pirms kur dodos, jo tas man dod nepieciešamo enerģiju un spēku paveikt ieplānotos dienas darbus.

 Kāds ir modeļu uzturs modes skatēs?

Organizatori parasti parūpējās par modelēm, sagādājot augļus un dārzeņus, kā arī paņemu sev līdzi kādus riekstus, lai būtu pietiekami enerģijas mēģinājumos un tērpu pielaikošanas procesā. Piemēram, Riga Fashion Week modes skatēs ir pieejama gan zupa ar gaļu, gan veģetārā. Dažreiz gan nav pieejama pārāk veselīga pārtika, tad jāizlīdzas ar tādām opcijām kā picas un fast food, kas ir viegli un ātri pasūtāmas.

Kādi kopumā ir modeļu ēšanas paradumi?

Nemācēšu teikt par visām, jo katrai ir diezgan individuāla pieeja, bet es savā uzturā cenšos izvēlēties svaigu pārtiku, kā arī pēdējā laikā ļoti esmu iecienījusi avokado un papriku pie pamatēdiena. Cenšos izvēlēties sezonām raksturīgos produktus – puķkāposts, ķirbis, sēņu mērcīte, utt. Man patīk mainīt pamatēdiena opcijas un cenšos neēst vienveidīgu pārtiku. Uzskatu, ka uz šķīvja jāatrodas dažādībai.

Ko, jūsuprāt, nozīmē veselīgs uzturs?

Manuprāt, veselīgs uzturs nozīmē visu lietot ar mēru. Arī to pašu šokolādi var lietot, bet ar mēru. Esmu guvusi vērtīgu atziņu, ka manā ikdienā ļoti svarīga ir labsajūta, un to man rada veselīga ēšana… Ja tomēr vēlos šokolādes saldējumu, tad arī bez pārmetumiem to apēdu un jūtos labāk.

Ūdens ir neatņemama dienas sastāvdaļa – ar citroniņu vai citādāk. Kā arī reti lietoju saldinātos dzērienus. Man laikam ir paveicies, ka daudz kas negaršo no tādiem dzērieniem vai sliktajiem našķiem.

Tā kā es vēl esmu sava ideālā, veselīgā uztura meklējumos, vienmēr priecājos, ka kāds pamāca un pastāsta savu redzējumu uz to. Tieši šo varētu uzskatīt par vienu no iemesliem, kāpēc izvēlējos iesaistīties The Beginnings misijā, lai paplašinātu savu redzesloku attiecībā uz veselīgu uzturu un tā garšīgajām iespējām. Jā, veselīgs var būt arī garšīgs! Kad trūkst idejas, tad pašpikoju tās internetā un nākamajā plānā man ir uztaisīt proteīna saldējumu, kura recepti arī atradu The Beginnings blogā. Ir forši, ka dalāmies pieredzē!

Paldies Laumai par dalīšanos ar pieredzi

Seko Laumas instagram kontam ?@laumameimere

modeļu uzturs

Foto: Renāte Meimere

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!