AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Kviešu Zelmenis – Tavs Atbalsts Veselībai Un Skaistumam

kviešu zelmenis

Vitalitātes un imunitātes paaugstināšana kļūst arvien iekārojamāka, taču nereti rūpes par organismu ikdienas steigā pieklibo sarežģītības vai laika trūkuma dēļ. Šādos brīžos var palīdzēt ar uzturvielām visbagātākie ēdieni jeb superfoods. Viens no vērtīgākajiem šāda veida produktiem ir kviešu zelmenis.

Vēlies zināt, kas ir zelmenis un kāpēc tas ir tik vērtīgs? Kā to lietot veselībai un skaistumam? Neesi pārliecināts, vai spēsi iekļaut to steidzīgajā dzīvesveidā? Turpini lasīt, lai noskaidrotu atbildes uz visiem šiem jautājumiem.

Kviešu zelmenis

Kviešu zelmenim piemīt veselību spēcinošas īpašības

Kviešu zelmenis ir jaunie kviešu dzinumi patīkami zaļā krāsā. Zelmenim piemīt daudz veselību spēcinošu īpašību.

Zelmeņa bagātīgais sastāvs

Kviešu zelmenis satur 17 aminoskābes, tostarp visas neaizvietojamās aminoskābes, ko organisms spēj uzņemt tikai ar uzturu. Tās ir ļoti svarīgas, jo veido muskuļaudus un ādu, kā arī stimulē rētu dzīšanu. Aminoskābes ir nepieciešamas, lai uzlabotu fizisko sagatavotību un justos spēcīgs.

Ļoti būtiski uzņemt neaizvietojamās aminoskābes pietiekamā daudzumā, jo tās regulē apetīti, nodrošina sakārtotus miega ciklus un uzlabo garastāvokli. Tās ir nozīmīgs faktors smadzeņu darbības nodrošināšanai, tāpēc īpaši svarīgas tiem, kas daudz mācās vai garīgi strādā.

Kviešu zelmenis satur dažādas minerālvielas. Īpaši augsts ir mangāna, cinka un dzelzs daudzums, kā arī zelmenis ir labs magnija un kalcija avots. Šīs minerālvielas ir vitālas imūnsistēmas darbībai un spēcīgiem kauliem.

kviešu zelmenis

Iespējams, esi jau ievērojis kviešu zelmeni, kas aug the Beginnings restorānos

Visas mūsu šūnas satur dzelzi, tāpēc patiesībā visi cilvēki ir “dzelzs vīri”, taču jūtas tā tikai tie, kam minerālvielas organismā ir pietiekamā daudzumā. Dzelzs nosaka fizisko labsajūtu un novērš vājumu vai apdullumu.

Magnijs un dzelzs regulē arī garīgo veselību. To rezerves organismā strauji krītas stresa pilnos dzīves periodos, taču šīs minerālvielas ir ļoti nepieciešamas, lai cīnītos ar stresu un citiem dzīves šķēršļiem. Magnija trūkums organismā var pat izraisīt vājumu, depresijas sajūtu un šķietami sliktu garastāvokli. Tieši tāpēc studenti bieži izskatās un jūtās daudz nogurušāki nekā patiesībā ir.

Kviešu zelmenis ir lielisks vitamīnu avots. Tas pārspēj C vitamīna karali apelsīnu, kā arī satur divreiz vairāk vitamīna A nekā burkāni.

Kā jau zaļais augs, tas satur arī daudz hlorofila, kas cilvēkiem spēcina imūnsistēmu un attīra asinis. Visbeidzot, tas ir lielisks šķiedrvielu avots un uzlabo gremošanu.

Kviešu Zelmenis

Kviešu zelmenis satur minerālvielas, vitamīnus un daudz šķierdvielu

Zelmenis skaistumam

Kviešu zelmenis sava bagātīgā sastāva dēļ ne tikai attīra organismu, uzlabo vitalitāti un imūnsistēmu, bet arī uzlabo ādas veselību un palīdz uzveikt akni. Tas lietojams arī ārīgi. Lieliska metode ir sasaldēt kviešu zelmeņa sulu ledus kubiņos un izmantot sejas masāžai problemātiskajās zonās.

Kviešu zelmenis

Uzņem kviešu zelmeņa sastāvā esošās minerālvielas, aminoskābes un vitamīnus saldētā veidā

Audzēšana un iegūšana

Kviešu zelmeni ir iespējams izaudzēt mājas apstākļos nedēļas laikā, piemēram, kādā šķīvītī uz virtuves palodzes no saujas kviešu graudu. Augs neprasa arī nekādas īpašas rūpes. Turklāt, tas brīnišķīgi izdaiļos istabu, ieviešot tajā svaigumu, dzīvību un prieku.

Soli pa solim aprakstu par zelmeņa audzēšanu mājās vari lasīt Ilzes Lipskas blogā.

Uz palodzes augošu zelmeni, labprāt pagrauzīs arī mājas mīluļi – kaķi. Tas ir veselīgs un attīra ne tikai cilvēka organismu, bet arī mazo draugu organismus.

Zelmeņa lietošana uzturā

Kviešu zelmeni vislabāk lietot no rīta, tukšā dūšā. To var darīt izspiežot no tā sulu spiedē vai sablenderējot un izspiežot caur sietu. Sulu var pievienot, piemēram, veselīgajiem kokteiļiem, smūtijiem vai augļu un dārzeņu sulām. Tie, kas sulas un smūtijus nav ieviesuši ikdienas rutīnā, kviešu zelmeņa sulu var dzert arī tīrā veidā “šotiņos”, kā pie mums The Beginnings restorānos. Pagaist arī aizbildinājums par laika trūkumu, jo laiks nepieciešams tikai tik, cik iedzert vienu malku.

Papildus ieteikums pavisam steidzīgajiem, kuri vienmēr ir ceļā – sagatavo sulu ilgākam laika periodam un sasaldē to ledus kubiņos. Kubiņu var katru vakaru atsaldēt nākamajam rītam, vai arī pievienot ik rīta smutijam vai sulai blenderī. Sula būs pieejama vienmēr, vitamīni un visas veselīgās vielas būs nodrošinātas.

Vēl steidzīgāka dzīves stila īpašniekiem piemērots ir kviešu zelmeņa pulveris. Tas iemieso visas iespaidīgās zelmeņa īpašības un ir īpaši ērti lietojams. Pulveris tiek iegūts no kaltētiem kviešu asniem. Līdz 15 g dienā to, tā pat kā kviešu zelmeņa sulu, var pievienot kā piedevu kokteiļiem, sulām un smūtijiem, vai pat salātiem. Pulveris ir īpaši ērti lietojams, jo nepieprasa jaunu rutīnu, tikai papildina un paceļ jaunā līmenī jau esošās maltītes un uzkodas.

Svarīgi zelmeni nenovērtēt par zemu, jo pārlieku liela lietošana var izraisīt nelabuma sajūtu.

kviešu zelmenis

Pievieno kviešu zelmeņa pulveri pie smūtijiem, sulām un salātiem

Kāpēc tev uzturā būtu vērtīgi iekļaut kviešu zelmeni? Zelmenim ir bagāts sastāvs, un tas augstā koncentrācijā satur aminoskābes (tostarp visas neaizvietojamās), minerālvielas, vitamīnus un šķiedrvielas.

Kviešu zelmeņa lietošana uzturā palīdzēs stiprināt gan fizisko, gan garīgo veselību, regulēt apetīti un nodrošināt sakārtotus miega ciklus. Ārīgi lietots zelmenis uzlabo ādas veselību un palīdz uzveikt akni.

Šo augu ir ļoti viegli izaudzēt un kopt. Tā lietošanu iespējams pielāgot jebkuram dzīvesveidam, taču, ja vēlies izmēģināt, pirms pilnībā to iekļauj to savā dienas režīmā, nāc pie mums uz The Beginnings restorānu un nogaršo kviešu zelmeņa “šotiņu”!

*Papildus informācijai izmantota Annas Vigmoras grāmata “Kviešu zelmenis uzturā” (2012)

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!