AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Jaunums – Kombuča The Beginnings restorānos. Kāpēc ir vērts to nogaršot?

kombuča

Vai esi dzirdējis par kombuču? Tas ir fermentēts tējas dzēriens, kas radies Senajā Ķīnā pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu, kur tika plaši lietots tā ārstniecisko īpašību dēļ. Tas tiek klasificēts kā funkcionālais dzēriens: bezalkoholisks dzēriens, kas satur vitamīnus, aminoskābes un citas nozīmīgas barības vielas.

kombuča

Kombuča radusies Senajā Ķīnā, kur tika plaši lietota tās ārstniecisko īpašību dēļ.

Kombuča vilina cilvēkus ne tikai Austrumu zemēs, bet arī te pat pie mums. Piemēram, ēdienu fotogrāfe un veselīga uztura mīlētāja Amalija Andersone kombuču dzer kā veselīgu alternatīvu limonādēm. Kombuča ir saldena, atspirdzinoša un dzirkstoša. Dzēriena garša līdzinās ābolu vīnam.

Savukārt, veselīgu ēdienu blogere un fermentētu ēdienu un dzērienu speciāliste Oksana Dāve kombuču nelielās devās (aptuveni pus glāzi) dzer gandrīz katru dienu, ne tikai tās patīkamās garšas dēļ, bet arī labvēlīgās ietekmes uz gremošanu. Kombuču pēc Oksanas Dāves receptes vari nogaršot The Beginnings restorānā.

Vilina kombučas skanīgais nosaukums un veselībai vērtīgās īpašības? Uzzini vairāk par to šajā rakstā un nogaršo gardo kombuču pie mums The Beginnings restorānā.

Kombuča strauji iekaro gan mazu ekoveikaliņu, gan metropoļu lielveikalu plauktus. Tā kļūst populārāka un populārāka. Bet kāpēc tad īsti šis dzēriens ir tik vērtīgs?

1. Kombuča ir bagātīgs probiotiku avots

Probiotikas ir labās baktērijas mūsu zarnu traktā. Tās ir ļoti nozīmīgas un spēj uzlabot dažādus veselības aspektus, tostarp, veicināt vielmaiņu, mazināt infekciju un iekaisumu risku un pat stiprināt imunitāti, jo tās pamati tiek veidoti tieši mūsu zarnu traktā. Kombuča ir ideāls profilakses līdzeklis vielmaiņas traucējumu novēršanai. Zarnu trakta veselība ir ļoti nozīmīga vispārējai organisma labsajūtai, veselībai un skaistai ādai, taču vairāk par to lasi gastroenteroloģes dr. Vitas Skujas rakstā Kā pareizi rūpēties par zarnu mikrobiotu?

kombuča

Kombučas sastāvā esošās labās probiotiskās baktērijas ir ļoti nozīmīgas vispārējai organisma labsajūtai, veselībai un spēcīgai imunitātei.

2. Kombuča iznīcina sliktās baktērijas

Kombučai piemīt spēcīgas antibakteriālas īpašības. Tā ir labs palīgs cīņā ar dažādām baktērijām, īpaši tām, kas izraisa infekcijas, kas ir jo īpaši nozīmīgi tagad – rudenī – imunitātes saglabāšanai. Regulāra kombučas lietošana neļauj attīstīties un vairoties nevēlamām baktērijām, tās pat iznīcina. Taču, kā jau iepriekš minēts, tā nekaitē, bet tieši palīdz labvēlīgajām probiotiskajām baktērijām. Kombuča parūpēsies par zarnu mikrobiotu un aizsargās no baktēriju izraisītām slimībām un infekcijām.

3. Kombuča satur antioksidantus

Kombuča, īpaši zaļās vai melnās tējas, satur daudz antoksidantu, kas attīra aknas un novērš dažādas aknu saslimšanas. Kombučas dzēriena sastāvā ir ne tikai aknas ārstējošās vielas, kā glikuronskābe, etiķskābe, pienskābe un polisaharīdi, bet arī vitamīni (C, B1, B6 un B12), minerālvielas, dažādi fermenti un raugi, kas ir nozīmīgas vielas organisma labsajūtai un pilnvērtīgai funkcionēšanai. Dzēriens minimālās devās satur arī kofeīnu.

Lietojot regulāri,kombuča, kā jau visi fermentēti produkti, pozitīvi ietekmēs visu organismu un imunitāti. Vairāk par fermentēšanas procesu un fermentētu produktu nozīmi uzturā uzzini Oksanas Dāves rakstā: Fermentēti produkti zarnu mikrobiotai un ķermeņa vitalitātei.

Lai arī kombučai piemīt daudz labu īpašību, arī organismam vērtīgus produktus nevajag lietot pārmērīgi. Glāze kombučas dienā ir optimāla deva, lai izbaudītu tās pozitīvās īpašības. Atceries, ka kombučas gatavošanai tiek izmantots cukurs (to “ēd” kombučas sēne fermentēšanas procesā), tāpēc dzerot kombuču, tu uzņemsi arī cukuru.

kombuča

Nobaudi gardo austrumu dzērienu The Beginnings restorānā.

Kombuča ir ļoti vērtīga organismam un imunitātes stiprināšanai. Tā ir izcils profilakses līdzeklis pret vielmaiņas traucējumiem, infekcijām un zarnu un aknu veselībai. Kombuča labvēlīgi ietekmē organisma procesus, kas ir fundamentāli vispārējai labsajūtai un veselībai. Nāc pie mums uz The Beginnings restorānu un nobaudi kādu glāzi gardā un organismam vērtīgā austrumnieciskā dzēriena.

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!