AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Kas ir produktīvas dienas noslēpums? Intervija ar mērķu sasniegšanas kouču – Lauru Pļavnieci

lauraplavniecevestnese

Rīta rutīna patiesībā ir daudz nozīmīgāka un tai piemīt lielāks spēks un ietekme nekā ikdienā varētu šķist. Tas kā iesākam dienu nosaka tās ritējumu un produktivitāti. Kas ir produktīvas dienas noslēpums? Viena no atslēgām noteikti ir dienai atbilstoša rīta rutīna, kas dod spēku, motivāciju un pozitīvu enerģiju visai dienai. Vēlies smelties iedvesmu savas ideālās rīta rutīnas meklējumiem? Šajā rakstā The Beginnings vēstnese un mērķu sasniegšanas koučs Laura Pļavniece dalās ar savu dienas sākumu. Laura jau vairākus gadus praktizē 5am rīta rutīnu. 

5am rutīna ir balstīta uz ilgtermiņa ieradumiem. Tās ietvaros ir jāeksperimentē, lai atrastu piemērotāko celšanās laiku, brokastu veidu, laiku un pat vietu, kā arī sporta aktivitātes. Galvenais mērķis 5am rutīnas praktizēšanai ir izdarīt vairāk, sākot dienu agrāk.

Lasi tālāk un uzzini Lauras noslēpumus un ieteikumus produktīvai dienai, kā arī 5am rīta rutīnas nozīmi dienas veidošanā.

Lai atrastu sev piemērotas aktivitātes dienas iesākumam, ir daudz jāeksperimentē. Laura ir eksperimentējusi gana un vēlas dalīties ar saviem piedzīvojumiem un padomiem.

Ar ko nodarbojies?

Uz doto mirkli esmu Klimata kontroles menedžere. Zem šī nosaukuma manos amata pienākumos ir jaunu talantu meklēšana, attīstības sarunu vadīšana, pasākumu organizēšana, uzņēmuma pārstāvēšana un būšana nepārtrauktā kustībā, lai vienmēr būtu īstajā vietā un laikā. Kā arī, ar koučingu palīdzu cilvēkiem savas ambīcijas un sapņus sasniegt ātrāk un efektīvāk.

Kā uzzināji par 5am rutīnu?

Par pašu 5am rutīnu, kas pasaulē pazīstama un ko piekopj vairāki zināmi cilvēki, kā Robin Sharma, Richard Branson, Tim Cook un citi, uzzināju pirms vairākiem gadiem. Sākotnēji tas nebija pamudinājums sākt, bet gan vairāk kā apzināšanās, ka ir šāda iespēja. Vēlāk sapratu, ka šis ir patiešām foršs ieradums, ko ieviest dzīvē. Sapratu arī, ka esmu absolūts rīta cilvēks.

Kas ir 5am rutīna?

Manuprāt, nav nozīmes vai tā ir 5am rutīna vai jebkurā citā laikā veikti ieradumi, kas iesāk rītu. Katram noteikti ir sava interpretācija, tomēr man tā vienkārši ir aktivitāšu virkne, kuru izpildu katru rītu, jo zinu, ka tas palīdz pilnveidoties un būt labākai.

Īsumā, pasaulē 5am CLUB apvieno cilvēkus, kurus vieno viena īpašība – viņi mostas agrāk nekā citi ne vajadzības un apstākļu spiesti, bet gan tāpēc, ka viņi tā vēlas. Kas tajā slēpjas? Veiksmīgi saplānota diena, ieradumi, kas veido efektīvu rītu un, tici vai nē, daudz vairāk enerģijas!

Svarīgi, lai izvēlētā rīta rutīna palīdz veidot produktīvu dienu un vairo enerģiju.

Kāpēc izvēlējies sākt 5am rutīnu?

Galvenokārt apstākļu un manu īpašību dēļ. Pamošanās agri no rīta varētu būt pats grūtākais dienas uzdevums, tomēr manā gadījumā tā nepavisam nav. Mans modinātājs ir uzlikts precīzi uz 4:38. Tā es ceļos gandrīz katru rītu.

Neatceros, kā bija bērnībā, bet jau skolas laikā man bija skaidrs, ka no rīta man ir ļoti daudz enerģijas un varu izdarīt daudz vairāk. Tāpēc vienkārši sāku celties agri. Pirms tam dzīvoju Liepājā un vēl aizvien ļoti labi atceros, ka galvenais iemesls, kāpēc es cēlos agri no rīta un gāju skriet bija miers… tukšas ielas, tikai skaisti saullēkti, mirkļa baudīšana, un apziņa, ka vari kontrolēt šo rītu un turpmāko dienu. Man šīs emocijas bija ļoti spēcīgas, to dēļ bija vērts celties agri jo agri.

Pamatā ir arī uzdrīkstēšanās eksperimentēt. Eksperimentēju attīstoties un tiecoties uz sasniegumiem. Tieši tā pat bija arī ar celšanos no rīta. Pamēģināju, un tas kļuva par vienu no maniem mīļākajiem un spēcīgākajiem ieradumiem.

Cik sen uzsāki 5am rutīnu?

Precīzi neatceros, bet nu jau pirms krietna laika. Varētu būt jau kādi 6-7 gadi. Jāatdzīst gan, ka ir bijuši periodi, kad neesmu cēlusies tik agri dažādu dzīves izaicinājumu dēļ, taču vienmēr atgriežos pie 5am rutīnas.

Kāda ir tava 5m rīta rutīna?

 • 4:38 Modinātājs
 • 4:39 Rīta vingrojumi (šie mainās periodiski – planks, pietupieni, atspiešanās utt.)
 • 4:49 Ūdens ar citronu
 • 4:50 Skrējiens vai workout mājās
 • 6:00 Auksta duša
 • 6:20 Dienas plānošana – sarakstu lietas, kuras būtu forši izdarīt
 • Mūzikas ritmos gatavojos dienai.
 • 10:00-12::00 pirmā ēdienreize

Dienas struktūra ir mainīga un pielāgota uzdevumiem un pienākumiem, lai tiktu ar tiem galā veiksmīgi un raiti. Arī vakarā man ir rutīna:

 • Savā žurnālā novērtēju paveiktos dienas uzdevumus un citus notikumiem. Katru vakaru veicu svarīgu ierakstu, pierakstot to, kas man lika pasmaidīt un šo dienu padarīja īpaši foršu un veiksmīgu
 • 1 h grāmatas lasīšana/video
 • 1-2h pirms gulēt iešanas izslēdzu internetu savam mobilajam telefonam
 • 22:30-23:00 eju gulēt

Protams, ir dienas, kad viss neiet pēc plāna, bet arī tās izbaudu. Piemēram, reizi pa reizei notiek dažādi pasākumi, kuru dēļ mājās ierodos stipri vēlāk. Tad neceļos 4:38, bet gan izguļos.

Organisma vēlmes ir svarīgākas nekā rīta rutīnas strikta ievērošana.

Vai sākot 5am rutīnu nācās mainīt kaut ko?

Jā, protams. Es gan gribētu teikt, nevis mainīt, bet gan ieviest jauninājumus. Es mēģinu atrast to, kas manam ķermenim un prātam der vislabāk. Tik agri ceļoties ir vairāk laika, tāpēc plānošana un sports gluži organiski kļuva par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Tagad kādu mirkli eksperimentēju arī ar Fastingu, jāteic, ka no sākuma uz to skatījos skeptiski, bet tagad tas jau kļuvis par ieradumu un padara manus rītus vēl efektīvākus!

Kā mainījās pašsajūta, sākot 5am rutīnu?

Iedomājies  dienu, kad ir neizsakāmi daudz enerģijas, var paspēt izdarīt plānotos darbus, justies laimīgs un ir laika vēl citām aktivitātēm, ko ir vēlēšanās izdarīt tā pat vien. Viss notiek bez steigas un lieka satraukuma, vakarā mierīgi vari iekāpt gultā un aizmigt. Man tā ir. Vai tas ir tikai pateicoties 5am? Domāju, ka tas dod diezgan lielu ietekmi, lai tāda būtu katra mana diena.

Lieliska sajūta izdarīt visu iecerēto un pagūt izdarīt papildus darbus, savam priekam.

Vai saskāries ar grūtībām?

Ir rīti, kad nepavisam negribu celties. Bet tādi ir reti. Tomēr, es rūpīgi klausos savā ķermenī. Ja pamostos no rīta un iešaujas doma, ka šodien varētu izlaist, pajautāju sev kāpēc. Parasti tieši tajā mirklī es pieceļos no gultas. Bet ir reizes, kad ķermenis pasaka priekšā, Laura – Tev jāizguļas, un jāatgūst spēki,  tad es bez  pāŗmetumiem vienkārši guļu tālāk, jo zinu, ka man ir jāatpūšas.

Cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai pierastu pie agrās celšanās?

Tas notika ļoti organiski, tāpēc neatminos, ka tam būtu veltījusi papildus pūles.

Ar mošanās laikiem gan es eksperimentēju un laika gaitā nonācu līdz 4:38. Vadoties pēc sajūtām, liku dažādus laikus un mēgināju saprast, kad vislabāk jūtos. Kā arī man pašai svarīgi ir iziet no mājas, lai sāktu skriet pirms 5:00, nezinu, kāpēc, bet mans prāts un ķermenis tā vēlas. Ne katru rītu, bet ļoti bieži pamostos minūti pirms modinātāja – tā ir forša sajūta.

Vai, jūsuprāt, 5am rutīna ir piemērota visiem?

Ja visi sajustu tās emocijas, kuras es, tad noteikti, jā! Bet burvība ir tajā, cik mēs esam dažādi. Un nav starpība vai tā ir 5am rutīna vai kas cits, galvenais atrast, kas strādā Tavā labā. Ja ir interese, vajag vienkārši pamēģināt.

Kad es sekoju savai ik rīta rutīnai, es tiešām jūtos tā, it kā valdītu pār savu pasauli.

Ko ieteiktu citiem, kas vēlas uzsākt 5am rutīnu?

Eksperimentējiet! Un ilgāk nekā vienu vai divas dienas. Un noteikti uzdod sev jautājumu, kāpēc Tu to gribi darīt un kāpēc Tev tas svarīgi. Nav jēgas uzsākt šo vai jebko citu, ja pat nezini, kāpēc Tev tas nepieciešams.

Es ļoti labprāt katram parādītu to, ko es redzu no rītiem – tik skaisti un mierīgi. Vasarā skaistie sullēkti, rudenī sētnieki vēl nav paspējuši nogrābt sakritušo lapu kaudzes, pa kurām vari skriet. Ziemā vispār ir neticam skaisti – baltais sniegs visapkārt rada maģisku noskaņu, pavasarī aizmirstu par mūziku, ko klausos, jo tad var dzirdēt atlidojošos putnus.  Ir skaisti!

 

Paldies Laurai par dalīšanos pieredzē un ieteikumiem! Novēlam skaistus rītus arī turpmāk!

Pārdomā savu rīta rutīnu un izaicini sevi ieviest jauninājumus tajā. Atceries, ka rīta rutīna ir nozīmīga turpmākās dienas ritējumam. Izvēlies sev piemērotāko, izvērtējot enerģijas līmeni, ieradumus, mērķus un dienas pienākumus.

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!