Ēdienu piegāde Rīgā caur app Wolt un wolt.com!

Kas ir produktīvas dienas noslēpums? Intervija ar mērķu sasniegšanas kouču – Lauru Pļavnieci

lauraplavniecevestnese

Kas ir produktīvas dienas noslēpums? No kā atkarīgs tas, cik daudz izdarīsim vienas dienas laikā?

Rīta rutīna jeb kā iesākam dienu ir tas, kas nosaka, cik produktīva būs diena un cik varēs paspēt izdarīt. Vai zini tādu 5am klubiņu? Tas sastāv no pašiem veiksmīgākajiem un pozitīvākajiem. 5am rutīna ir balstīta uz ilgtermiņa rīta ieradumiem. Nav precīzi ieradumi vai laiks, kad celties. Katram ir savs dzīvesveids un darba laiks, tieši tāpēc ir jāeksperimentē, lai atrastu piemērotāko laiku, kad celties, ko ēst brokastīs un kad sportot. Galvenais mērķis ar 5am rutīnu ir izdarīt vairāk, sākot dienu agrāk!

The Beginnings smaidīgā vēstnese Laura Pļavniece jau vairākus gadus praktizē 5am rutīnu.

Lasi tālāk, lai uzzinātu par Lauras 5am rutīnu, par kāpieniem un kritieniem!

Ar ko nodarbojaties?

Uz doto mirkli esmu Klimata kontroles menedžere. Zem šī nosaukuma manos amata pienākumos ir jaunu talantu meklēšana, attīstības sarunas, pasākumu organizēšana, uzņēmuma pārstāvēšana un būšana nepārtrauktā kustībā, lai vienmēr būtu īstajā vietā un laikā. Kā arī, ar koučingu palīdzu cilvēkiem savas ambīcijas un sapņus sasniegt ātrāk un efektīvāk.

Kur uzzinājāt par 5am rutīnu?

Par pašu 5AM rutīnu, kas pasaulē pazīstam un ko piekopj vairāki zināmi cilvēki, kā Robin Sharma, Richard Branson, Tim Cook un citi, uzzināju, vairākus gadus atpakaļ, lai arī tas nebija pamudinājums sākt, vairāk apstiprinājums, ka ir ok, šī patiešām ir forša lieta, ko ieviest savā dzīvē – tā turpini! Esmu pavisam absolūts rīta cilvēks  😊

Kas ir 5am rutīna?

Manuprāt, nav nozīmes vai tā ir 5AM rutīna vai jebkura citā laikā veikti ieradumi, kas stabili iesāk Tavu rītu. Katram noteikti sava interpretācija par šo, tomēr priekš manis tā vienkārši ir ieradumu virkne, kuru katru rītu daru, jo zinu, ka tas palīdz būt labākai.

Īsumā pasaulē 5AM CLUB apvieno cilvēkus, kurus vieno viena lieta – viņi mostas agrāk kā citi, ne tāpēc, ka vajadzība spiestu, bet tāpēc, ka viņi to grib. Kas tajā slēpjas ? Veiksmīgi saplānota diena, ieradumi, kas veido efektīvu rītu un tici vai nē – vairāk enerģijas!

Kāpēc izvēlējāties sākt 5am rutīnu?

Pamošanās no rīta varētu būt pats grūtākais dienas uzdevums, tomēr manā gadījumā tā absolūti nav. Mans modinātājs ir uzlikts precīzi uz 4:38. Tā es ceļos praktiski katru rītu.

Nezinu, kā bija bērnībā, bet jau skolas laikā man bija skaidrs, ka rītos man ir ļoti daudz enerģijas un varu izdarīt daudz vairāk. Tāpēc vienkārši sāku celties agri. Pirms tam dzīvoju Liepājā un ļoti labi atceros, kas ir galvenais iemesls, kāpēc es ceļos no rīta un eju skriet – miers, jo neviens uz ielas nav, skaistie saullēkti un Tu absolūti baudi mirkli, kad vari kontrolēt šo rītu – tās ir tiešām ļoti spēcīgas emocijas, kuru dēļ ir vērts celties!

Un vēl. es eksperimentēju.  Manuprāt, nepārtraukti attīstos un tiecos uz labāko, ko varu sasniegt. Tieši tā pat ir ar celšanos no rīta. Pamēģināju Un šis kļuva par vienu no maniem labākajiem ieradumiem.

Cik sen uzsākāt 5am rutīnu?

Precīzi nepateikšu, bet labu laiku atpakaļ. Kādi 6-7 gadi. Jāsaka gan, ka ir bijuši periodi, kad neesmu cēlusies tik agri, jo dažādi izaicinājumi bijuši, bet vienmēr pie tā atgriežos.

Kāds ir jūsu 5am dienas grafiks?

4:38 Modinātājs

4:39 Rīta vingrojumi (šie mainās periodiski – planks, pietupieni, atspiešanās utt.)

4:49 Ūdens ar citronu

4:50 Skrējiens vai workout mājās

6:00 Auksta duša

6:20 Dienas plānošana – sarakstu lietas, kuras būtu forši izdarīt 😉

Mūzikas ritmos gatavojos dienai.

10:00-12::00 pirmā ēdienreize

Pa dienu ir savas struktūra, kā tikt ar uzdevumiem galā, lai varētu paveikt visu, ko gribās!

Vakara rituāli:

Sava žurnāla aizpildīšana par dienas notikumiem – kas izdevās, kas ne. Un mans obligātais ieraksts – par to, kas man lika pasmaidīt un šo dienu padarīja riktīgi foršu.

1 h grāmatas lasīšana/video

1-2h pirms gulēt iešanas izslēdzu internetu savam mobilajam telefonam.

22:30-23:00 – Eju gulēt

Un riktīgi salds miegs – ar šo man ļoti paveicies 😊

Protams, ir dienas, kad viss neiet pēc plāna, bet arī tās baudu. Reizi pa reizei ir pasākumi un mājās ierodos stipri vēlāk, tad neceļos 4:38. Es izguļos.

Vai sākot 5am rutīnu nācās mainīt kaut ko?

Jā, protams. Es gan gribētu teikt, nevis pamainīt, bet ieviest jauninājums. Es mēģinu atrast to, kas manam ķermenim un prātam der vislabāk. Tik agri ceļoties, loģiski ir vairāk laika, tāpēc plānošana un sports gluži loģiski kļuva par neatņemamu sastāvdaļu. Un tagad kādu mirkli jau sekoju (eksperimentēju) Fastingam, jāteic, ka no sākuma uz to skatījos skeptiski, bet tagad tas jau ieviesies par ieradumu un padara vēl efektīvākus manus rītus! Dažādas pozitīvas izmaiņas ir notikušas, bet  ne par to šajā reizē stāsts 😊

Kā mainījās jūsu pašsajūta, sākot 5am rutīnu?

Iedomājies  dienu, kad Tev ir neizsakāmi daudz enerģijas, Tu paspēj izdarīt plānotos darbus, justies laimīgs un Tev ir laika vēl lietām, ko gribās tā pat vien izdarīt, viss notiek bez steigas un lieka satraukuma, vakarā mierīgi vari iekāpt gultā un aizmigt. Man tā ir. Vai tas ir tikai pateicoties 5AM ? Domāju, ka tas dod diezgan lielu ietekmi, lai tāda būtu katra mana diena.

Kad es sekoju savai ik rīta rutīnai, es tiešām jūtos kā valdītu pār savu pasauli.

Vai saskārāties ar grūtībām?

Jā, protams. Ir rīti, kad negribu celties 😀 Bet tādi ir reti. Tomēr, es tiešām klausos savā ķermenī. Ja pamostos no rīta un iešaujas doma, ka šodien varētu izlaist, pajautāju sev kāpēc?! Parasti tieši tajā mirklī es pieceļos no gultas 😀 Bet ir reizes, kad ķermenis pasaka priekšā, Laura – Tev jāizguļas, un jāatgūst spēki,  tad es bez  pāŗmetumiem vienkārši guļu tālāk, jo zinu, ka man ir jāatpūšas.

Cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai pierastu pie agrās celšanās?

Man tas notika dabīgi, tāpēc neatminos, ka tam būtu pielikusi kaut kādas papildus pūles.

Ar mošanās laikiem gan es eksperimentēju un tagad esmu nonākusi līdz saviem 4:38. Vienkārši pēc sajūtām, Liku dažādus pulksteņu laikus kādu nedēļu divas, un tad sapratu, kuros laikos vislabāk jūtos. Kā arī man paši svarīgi ir iziet no mājas, lai sāktu skriet pirms 5:00, nezinu, kāpēc, bet tas manis pats uzstādīts laiks 😊 Ne katru rītu, bet ļoti bieži pamostos minūti pirms modinātāja – tā ir forša sajūta 😊

Vai, jūsuprāt, 5am rutīna ir piemērota visiem?

Ja visi sajustu tās emocijas, kuras es, tad noteikti, jā! Bet burvība ir tajā, cik mēs esam dažādi. Un nav starpība vai tā ir 5AM rutīna vai kas cits, galvenais atrast, kas strādā Tavā labā. To, kas der visiem – ir beigt runāt un spreidelēt par to vai tas ir Tev vai nav – vienkārši pamēģini un tad Tu zināsi. Dari 😊

Ko ieteiktu citiem, kas vēlas uzsākt 5am rutīnu?

Eksperimentējiet! Un ilgāk kā vienu vai divas dienas. Un noteikti uzdod sev jautājumu, kāpēc Tu to gribi darīt un kāpēc Tev tas svarīgi. Nav jēgas uzsākt šo vai ko citu, ja pat nezinu, kāpēc Tev tas.

Es ļoti labprāt katram parādītu to, ko es redzu no rītiem – tik skaisti un mierīgi. Vasarā skaistie sullēkti, rudenī sētnieki vēl nav paspējuši nogrābt sakritušo lapu kaudzes, pa kurām vari skriet. Ziemā vispār ir neticam skaisti – baltais sniegs visapkārt do maģisku noskaņu, pavasarī aizmirstu par mūziku, ko klausos, jo tad var dzirdēt atlidojošos putnus.  Ir skaisti!

Paldies Laurai par pieredzes dalīšanos!

Seko @laura.plavniece

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!