AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Iemīlēju veselīgi ēst un sportot, un zaudēju 32kg! Intervija ar fitnesa treneres klienti.

veseligasbrokastis

The Beginnings aktīvā vēstnese Laila Vesate ir privāta trenere MyFitness sporta klubā. Laila ir absolvējusi Rīgas Stradiņa Universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāti, kā arī padziļināti apguvusi fizioterapiju, pilates, sporta un fitnesa uzturu.

Pirms 7 mēnešiem Lailas kliente uzsāka privātos treniņus. Neatņemama sastāvdaļa bija uztura konsultācija. Kliente jau pašā sākumā iemīļoja The Beginnings restorānu un regulāri tur ietur maltītes.

Ir zaudēti 32 kg!

Svars turpina kristies un, pats galvenais, viņai ir iepaticies ēst veselīgi un sportot.

Kāpēc uzsākāt veselīgu dzīvesveidu?

Es, salīdzinot ar citiem cilvēkiem, vienmēr esmu ēdusi veselīgi, bet ir dažas nepareizās izvēles, un tās arī bija tās kļūdas. Visu laiku bija sajūta, ka vajag kaut ko pamainīt gan dzīves veidā, gan sportā. Bet, tad nav laika, tad kaut kas cits. Vienā brīdī kritiskāk paskatījos uz sevi un savu dzīves veidu, un tad arī viss sākās.

Ja man kāds jautā, kāds bija mans mērķis, man ir grūti pateikt. Viss vienkārši “saslēdzās”. Acīmredzot tam vajadzēja notikt, tas bija īstais brīdis.

Runājot ar Lailu es sapratu, ka ir ļoti svarīgs laiks, kad konkrēts ēdiens tiek apēsts, un, protams, arī proporcijas. Tad arī es kaut kādā brīdī pie tā sāku pieturēties. Pirms tam esmu ēdusi daudz bioloģisku pārtiku, bet ir svarīgs apjoms un laiks, kad tiek ieturētas maltītes.

Es esmu bijusi veģetāriete, bet pamanīju, ka sāku ēst neveselīgāk, nekā tad, kad nebiju veģetāriete. Kad neēdu gaļu, tad prasījās to kompensēt ar kādu maizes gabaliņu vai sieru.

Tagad apmēram pusgadu ļoti daudz sportoju un arī veselīgais uzturs nācis klāt. Kaut arī vienmēr esmu domājusi par uzturu, tagad tas ir sakārtots.

Kāpēc izvēlējāties nākt uz The Beginnings restorānu?

Par The Beginnings restorānu zināju jau sen. Es nācu jau no pirmsākumiem, kad tas bija Raw Garden. Biju par to piemirsusi, Laila man atgādināja, ka The Beginnings ir viena no vietām, kur ir veselīgās opcijas. Kad meklē, Rīgā nemaz tik daudz tādu vietu nav. The Beginnings restorāns ir tuvu mājām, tāpēc arvien biežāk sāku turp iet.

Kādi ir jūsu iecienītākie ēdieni The Beginnings restorānā?

Mani ļoti garšo foreles bļoda, kas ir mans pusdienu ēdiens. Vakaros mans favorīts ir foreles burgers salātlapās, tas, manuprāt, ir perfekts ēdiens. Protams, man ļoti garšo zupas. Miso zupa ir ļoti iecienīta. No desertiem mans favorīts ir apelsīnu braunijs. Kā arī The Beginnings šokolādes saldējums man garšo labāk nekā lielveikala saldējumi.

Vai bija kādas konkrētas lietas, ko mainījāt uzturā?

Nelietoju cukuru. Sāli neesmu samazinājusi, bet arī nelietoju to daudz. Protams, neēdu baltos miltus un sieru, kaut arī ļoti garšo siers. Arī treknie piena produkti un pasta, jo pasta ir ātrs veids kā iegūt daudz kaloriju.

Man vispār ļoti garšo itāļu ēdieni, bet esmu pārslēgusies uz to virtuves daļu, kur ir dārzeņi.

Vai nebija grūti veselīgo dzīvesveidu savienot ar darbu?

It kā vajadzētu būt, ka ir grūti, jo darbs tāds, ka daudz pārvietojos un strādāju citā pilsētā. Bet nē, nebija grūti. Sanāca tāds kā sporta zāļu tūrisms. Esmu bijusi ļoti daudz dažādās sporta zālēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Vispār nekad nebija problēmas ar sportošanu arī ceļojot.

Arī ar ēšanu nav bijušas problēmas. Esmu atradusi veselīgas alternatīvas. Ja grib atrast, var atrast! Ir bijis tā, ka jāēd pusdienas “trakās vietās”, bet vienmēr atradu kādas opcijas.

Cik bieži sportojat?

Es sportoju minimālais 4 reizes nedēļā, bet tā 5-6 reizes nedēļā. 2-3 spēka treniņi un pārējais ir kardio. Sākumā bija nepieciešams sportot, bet tagad vairs nevaru bez tā iztikt.

Uzturs, ja sporto ļoti daudz, ir ļoti svarīgs, jo ēst gribas vēl vairāk nekā, ja sēž un neko nedara. Tad bija svarīgs jautājums – ko ēst? Dažreiz pēc treniņa apetīte tāda, ka liekas – ziloni var apēst!

Kā to risinājāt?

Laila ieteica lietot proteīnu. Piem., The Beginnings piedāvā šokolādes proteīna kokteili. Proteīns palīdz to milzīgo badu mazināt un tajā pašā laikā nesaēsties lielu daudzumu kaloriju.

Kādas brokastis izvēlaties?

Mani mīļākie ēdieni ir auzu pārslu putra ar proteīna pulveri un banāniem, un sāļā versija ir Ķelmēnu rupjmaizīte ar avokado un olu. Ir arī ļoti garšīga rupjmaize “Papa” no Rimi Klēts. Tur ir ļoti daudz šķiedrvielu un ļoti maz ogļhidrātu.

Kaut arī smūtiji ir ļoti garšīgi, ar tiem es neaizraujos, jo tajos ir augļu cukurs. Cukurs jau paliek cukurs.

Kādi ir jūsu iecienītākie ēdieni, ko gatavojat mājās?

Man ļoti garšo dažādi dārzeņu sautējumi. Ziemā patīk gatavot lēcu ēdienus. Ļoti garšo saldais kartupelis, kas ir labākā alternatīva parastajam kartupelim.

Jāēd ir tas, kas ir nepieciešams organismam!

Piem., man no rīta ir nepieciešami ogļhidrāti, lai smadzenes darbotos. Ja ir kāda smaga, noslogota diena, tad palīdz sauja riekstu.

Vai ir bijušas kādas grūtības jaunajā dzīvesveidā?

Es savas dzīves laikā esmu mēģinājusi dažādas diētas, bet visiem noteikti jāatceras, ka tās nestrādā, par diētām var vienkārši aizmirst. Izmēģinot diētu un atgriežoties vecajā režīmā, diēta neko nelīdzēs. Vienīgais, kas strādās, būs tas, pie kā pieturēsies ilgi!

Es nevarētu teikt, ka man ir bijušas kādas grūtības. Protams, ja ir kāds mērķis par svaru vai uzturu, un tas mērķis kaut kur piebremzē un neiet tā, kā gribas, nav laba sajūta. Bet tas viss ir normāli.

Runājot par ēšanu, es neesmu nevienā brīdī sevi tā ierobežojusi, ka nevarētu apēst dzimšanas dienā kūkas gabaliņu. Bet viss ar mēru, ir jāatrod tās alternatīvas. Viss sākas ar mazām izvēlēm. Vienīgais veids, kas man strādā, ir dozēt, jo dzīve tomēr ir jāizbauda. Par augļu cukuru runājot, es zinu, ka nevar pārdozēt, bet, kad ir sezona, es ēdu daudz augļus un ogas.

Arī par ceļošanu, braucot uz Itāliju, tas ir absurds neēst itāļu ēdienus, tad kāda jēga vispār tur braukt, ja nevar ceļojumu izbaudīt.

Runājot par alkoholu, vīns arī ir kalorijas, bet neesmu atteikusies no glāzes pie vakariņām. Es zinu, ka man tas patīk un manai dzīvei tas dod kvalitāti. Tā ir apzināta izvēle.

Man ir svarīgi, lai dzīves kvalitāte nesamazinātos!

Man ir bijis tā, ka dzīves kvalitāte samazinājās, un tad es vienkārši padevos.

Tagad, vairāk piedomājot par veselīgu dzīvesveidu, mana dzīves kvalitāte ir absolūti uzlabojusies, un pat nevienu brīdi nav samazinājusies. Ir nepieciešams atrast balansu starp veselīgu uzturu un našķēšanos svētkos.

Savā ziņā veselīgs dzīvesveids ir modes lieta. Manuprāt, tā vispār ir labākā lieta, kas var būt modē un kurai sekot. Cerams, ka tas arī būs ilgstošs “trends”.

Vai ir kādi noslēpumi, ko jūs ieteiktu citiem?

Es domāju, ka vienkārši vajag sākt. Runājot par sportu, man bija daudz stereotipu, ka sporta zālēs ir lieli puiši, kas skatās spogulī un cilā hanteles, un ka visi uz tevi skatās. Bet sapratu, ka citi uz tevi skatās un tu uz viņiem skaties, un patiesībā visiem ir vienalga.

Manuprāt, noslēpums ir aizmirst tās trakās diētas, par kurām raksta internetā, kur, piemēram, katru dienu jāēd tikai siers. Ko tās spēj nodarīt ķermenim!

Ir svarīgi, lai veselīgs dzīvesveids asociētos ar kaut ko labu, nevis ciešanām. Piem., sportā ir jābūt slodzei tādai, kas rada enerģiju un vēlmi iet vēl.

Es nepildu vingrinājumus, kas man nepatīk, lai man sports asociētos tikai ar patīkamām emocijām. Kā arī katru reizi mēģinu kaut ko jaunu, interesantu. Tā sportošana kļūst par izklaidi. Protams, vajag arī to “vēl 5 reizes” sajūtu, bet tā ir patīkama sajūta.

Galvenais ir tas pirmais solis! Nevajag baidīties uzsākt!

Paldies Lailas Vesates klientei par interviju!

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!