AKCIJA! Atlaides līdz 30% dabiskajiem The Beginnings produktiem!

Gavēnis – Tava iespēja produktīvām izmaiņām un pašizaugsmei

The Beginnings vēstnesis Aksels Cīrulis

Kā jau ikkatru gadu, arī šogad pirms Lieldienām norit 40 dienas ilgs gavēņa periods. Gavēnis ir vērsts gan uz tava ķermeņa, gan prāta attīrīšanu un pašsajūtas uzlabošanu. Tas ir iespējams, pateicoties mūsu lēmumam no kaut kā atteikties šajā laika posmā. Šogad gavēnis sākas 6.martā un ilgst līdz pat 20.aprīlim.

gavēnis

Gavēnis katru gadu no jauna mums dod iespēju veikt pozitīvas pārmaiņas pašsajūtas un veselības labā. Lai gan gavēnis sevī ietver reliģisku nozīmi, tu vari atrast sev saistošu gavēņa iedvesmu arī tad, ja neesi pievērsies reliģijai. Starp citu, vai zināji, ka svētdienas netiek skaitītas šajās 40 dienās, jo tās neuzskata par gavēņa dienām un tās tiek veltītas atpūtai?

gavēnis

Vai esi jau aizdomājies, kāpēc ir labi no kaut kā ik pa laikam atteikties?

Noteikti esi dzirdējis izteicienu, ka kaut kam ir jābeidzas, lai kaut kas sāktos no jauna. Atsakoties no kā ierasta un novecojuša, tu vari atbrīvot vietu kam jaunam. Tas varētu tevi virzīt uz pozitīvām pārmaiņām, sniedzot gan garīgu, gan personīgu izaugsmi un veicinot progresu uz tevis labāko versiju.

Vai tu jau esi sācis domāt par to, no kā atteiksies gavēņa laikā šogad?

Brīvprātīga atteikšanās kaut no 1-2 lietām gavēņa laikā var būt kā lieliska garīga disciplīna, kas var palīdzēt tev attīstīt ticību sev. Lielākā daļa cilvēku izvēlas atteikties no kaut kā, kas ir vienkārša un populāra ideja, piemēram, atteikties no šokolādes vai kafijas, aizritot gavēņa 40 dienām.

gavēnis

Lai gan atteikšanās no kafijas vai šokolādes atstās pozitīvu iespaidu, tu vari spert soli tālāk un atteikties no kaut kā, kas radītu vislielāko ietekmi uz tevi personīgi. Mazi soļi un pārmaiņas summēsies nozīmīgās pārmaiņās.

Ir svarīgi saprast, kas ir tas, bez kā vairs tu nespēj iedomāties savu ikdienu. Padomā, ko tu izmanto pārāk daudz vai pat esi jau aizdomājies par atturēšanos no tā kādu laiku. Varbūt tas ir pēc pusdienu našķis, vakarā pavadīta stunda pie TV ekrāna, vīna glāze vai kas cits. Gribasspēks ir ikvienam piemītoša īpašība un tas ir kā muskulis – jo biežāk to trenējam, jo spēcīgāks tas kļūs.

Ja tev šķiet, ka ikdienā pārāk daudz laika pavadi sociālajos tīklos un ka šo laiku varētu aizvadīt daudz produktīvākā, tad maini to. Nosaki laika limitu sociālo tīklu izmantošanai vai pārvieto aplikāciju citur, lai pirksts automātiski nesniedzas pēc tās atvēršanas ik desmit minūtes. Izaicini sevi ierasto divu vai trīs kafijas krūzīšu vietā, izdzert tikai vienu.

Atturēšanos no sociālajiem tīkliem un kafijas var uztvert arī kā metaforu kam nozīmīgākam. Padomā – ja tu spēj sevi pārliecināt ieviest vairākas mazas pārmaiņām, tad tas var būt solis kam daudz lielākam. Atgūstot ticību tam, ka tu spēj mainīt ieradumus, tu spēsi uzņemties un īstenot arvien izaicinošākus mērķus.

gavēnis

Gavēnis un uzturs tā laikā

Gavēņa perioda viens no izplatītākajiem aspektiem ir atturēšanās no konkrētiem ēdieniem. Tā laikā tiek mudināts arī prātīgi rīkoties ar mēra sajūtu, piemēram, nepārēsties vai lieki neizniekot ēdienu (uzliekot sev pārāk lielu porciju un neapēsto izmetot ārā.). Taču atceries neatstāt savu organismu badā! Izvēlies to nodrošināt ar dabīgām un pēc iespējas mazāk apstrādātām vielām un pārtiku.

Gavēnis bieži vien saistās ar atteikšanos no gaļas un piena produktiem, taču pilnvērtīga uztura nodrošināšanai ir ieteicams to vietā uzturā iekļaut pākšaugus, piemēram, zirņus, pupas, lēcas. Tie ne vien ir bagāti ar šķiedrvielām, bet arī ar aminoskābēm un minerālvielām (forsfors, kalcijs, dzelzs, B grupas vitamīni).

Varbūt esi jau lasījis mūsu rakstu par Ziemeļu diētu, kas ir vērsta uz ilgdzīvošanu. Šīs diētas izmēģināšana var būt kā ideja tavam gavēņa periodam. Turklāt jāpiemin, ka pavisam nesen The Beginnings ēdienkarti papildināja vairāki jauni Ziemeļu ēdieni, par kuriem vairāk vari lasīt šeit.

Zemāk uzskaitīsim arī vairākas radošas un interesantas idejas, kuras vari apdomāt. Iespējams, ka kāda no tām iedvesmos tevi pozitīvām pārmaiņām.

Gavēnis ir lieliska iespēja, lai atteiktos no:

 • Sociālo tīklu izmantošanas
 • Karotēm un dakšām, tā vietā izmantojot irbulīšus. Tas varētu paildzināt pašu maltītes baudīšanu, taču galvenais ir izbaudīt procesu, vai ne tā?
 • Siltā un karstā ūdens izmantošanas dušā. Būs nedaudz jānorūdās, bet tas tev sniegs možumu, enerģijas pieplūdumu un labu garastāvokli.

The Beginnings vēstnesis Aksels Cīrulis

 • Lifta un eskalatora, to vietā biežāk saki “jā!” kāpnēm. Tādā veidā uzlabojot savu izturību.
 • Atsakies no “snooze” izmantošanas telefonā! Kad no rīta zvana modinātājs, laiks celties pēc pirmā modinātāja signāla.
 • Uzkodām starp maltītēm. Jā, tu nepārlasījies! Ja uzkodu pie uzkodas atliksi, tā vietā kārtīgu maltīti iegūsi.
 • Neiecietības, mācies būt saprotošs. Uzklausi, kas sakāms citiem, pat, ja nepiekrīti viņu viedoklim. Ir svarīgi spēt rast kopīgu valodu un ieklausīties citos, kas var palīdzēt uzlabot komunikāciju ar apkārtējiem.
 • Vārdu savienojumu “es nevaru, negribu” izmantošanas. Aizmirsti, ka tādi pastāv tavā vārdu krājumā un sāc rīkoties savu mērķu vārdā. Pēc gada tu vēlēsies kaut būtu sācis šodien.
 • Slinkuma! Atsakies no TV skatīšanās vakarā, tā vietā dodoties pastaigā. Turklāt tā ir lieliska iespēja izvairīties no nevajadzīgas elektrības izmantošanas. Neaizmirsti izslēgt gaismu, kad dodies prom no telpas, tādā veidā taupīsim enerģiju. Gavēnis ir par atgriešanos pie pamatvērtībām, pieticības un izvairīšanos no izšķērdības.
 • Ir vērts piedomāt pie sevis un citu kritizēšana, turklāt arī censties to nedarīt pārlieku bieži. Ja dzīvosim harmonijā ar sevi, dzīve raisīsies pozitīvās noskaņās, kas arī virzīs uz veiksmīgu gala iznākumu.
 • Attīsti savu radošo pusi. Pievērsies krāsošanai kā meditācijas veidam, vari krāsot mandalas, dažādus citus rakstus vai vienkārši rūtiņas pierakstu kladē. Tomēr tam ir radītas arī speciālas aplikācijas šim mērķim ?
 • Pasaki 3 jaukas lietas ikdienas savai otrajai pusītei, bērniem, tuvajiem, draugiem. Bieži vien mums šķiet, ka viņi jau zina, tomēr ir jauki ik pa laikam saņemt apliecinājumu un atgādinājumu tam, jūtoties novērtētam un mīlētam!

gavēnis

Ceram, ka tevi šīs idejas iedvesmos izaicināt sevi. ?

Atceries, ka gavēnis ir laiks, kad vari atteikties no kaut kā, kas ikdienā samazina tavu produktivitāti, traucē vai vienkārši šķiet, ka aizņem pārāk daudz tava laika. Ir svarīgi ik pa laikam izkāpt no savas komforta zonas, veicinot pozitīvu izaugsmi. Kādas būs tavas gavēņa apņemšanās un lietas, no kurām atteiksies? Dalies ar tām komentāros!

P.S. Ja vēlies kādu enerģiju sniedzošu un gavēnim atbilstošu dzērienu,  The Beginnings parūpēsies par tavu vēlmju piepildījumu. Aicinām nobaudīt kādu no svaigajām sulām, kokteiļiem vai vitamīnu šotiņiem, kas sniegs vērtīgu C vitamīna devu!

gavēnis

 

Izskaties un jūties labi!

Saistītie jaunumi

Padalies ar ziņu!

Nosūti ziņu draugiem!